Desatero jako text

Bezpečnostní desatero pro rodiče a děti

 1. 1Na kole, koloběžce nebo in-line bruslích mějte vždy cyklistickou přilbu.
 2. 2Na hraní je určeno hřiště a nikoliv vozovka.
 3. 3Oblékejte se do pestrého oblečení a používejte reflexní prvky.
 4. 4Najděte bezpečné místo, zastavte, rozhlédněte se, počkejte a až poté přejděte bezpečně vozovku.
 5. 5Choďte po pravé straně chodníku.
 6. 6Na přechod se vydejte, až když se rozsvítí zelený panáček.
 7. 7Zábradlí není prolézačka.
 8. 8Když vezete dítě do školy autem, vždy jej nechte vystoupit na chodník a ne do vozovky.
 9. 9Při přecházení silnice nepište SMS, buďte pozorní.
 10. 10Nikdy nepřecházejte silnici mezi zaparkovanými auty.
 11. Celé desatero Stáhnout jako PDF
Další videa

Dopravní výchova dětí

Základy dopravní výchovy dětí probíhají ve školkách i školách, ale rodič je ten hlavní, kdo by měl své dítko vést ke správnému a hlavně bezpečnému chování na pozemních komunikacích, a to jak v roli chodců, pasažérů vozidel, tak i jezdců na nejrůznějších odstrkovadlech, koloběžkách, tříkolkách či jízdních kolech.

Tipy a možnosti, jak jezdit s dítětem na kole

Obecně jsou tři možnosti, jak to lze provést, užít si samotnou jízdou a postarat se i o potomka. Níže představujeme klady a zápory ke každé z nich.

Jak správně připoutat dítě v autě? Druhy autosedaček a pro jak staré dítě jsou vhodné

Každý rodič chce své dítě vozit v autě co nejbezpečněji. Možná ale dělá chyby, o kterých ani neví.

3 nejlepší dopravní hřiště v ČR

Děti jsou naší budoucností, a tak je velmi důležité, aby znaly pravidla silničního provozu. Patří totiž mezi jednu z nejohroženějších skupin účastníků silničního provozu. Dopravní výchova je od roku 2013 čím dál tím více začleňována do školních vzdělávacích programů. Která tři dopravní hřiště jsou nejlepší v České republice?

Jak vybrat koloběžku pro děti a připravit je na první jízdu

Jízda na koloběžce je pro děti oblíbenou zábavou. Kromě toho také příznivě rozvíjí motoriku a procvičuje rovnováhu. Jak však vybrat pro vaše dítko tu správnou? Jedno je jisté. Každé dítě je jiné, a tak je vždy nutné koloběžku konkrétnímu malému jezdci přizpůsobit. Měla by vždy odpovídat velikostně věku dítěte a výška stupátka by neměla nadměrně zatěžovat stojnou nohu.

Chystáte se na bruslení? Dejte si pozor na nejčastější úrazy

S výjimkou zimy se dá vyrazit bruslit prakticky kdykoliv, inline brusle tak ani nemusíte schovávat do skříně. Jenomže spolu s velkou zábavou přináší i vysoké riziko vážných úrazů. Ještě než vyjedete, přečtěte si o těch nejnebezpečnějších.

Krmíte svoje děti při řízení? Těchto 5 potravin je mohou ohrozit na životě!

Vedle smartphonu či tabletu bývá nejúčinnějším způsobem, jak v autě zabavit dítě, jídlo. Pokud však s ratolestí cestujete sami a ve voze už nesedí nikdo další, kdo by na ni dával pozor, dbejte při výběru potravin hlavně na bezpečnost. Nemusíte se ani stát účastníkem dopravní nehody, aby se dítěti jídlo mohlo v autě stát osudným.

S dětmi v autě se cestování prodlouží

Přeprava automobilem je v dnešním uspěchaném a přetechnizovaném světě každodenní záležitostí. Každá jízda s dětmi má ale svá specifika. Pamatujme na to, že takováto cesta by měla mít především svůj určitý řád.

Nejohroženější skupinou účastníků silničního provozu jsou děti

Děti patří mezi nejzranitelnější účastníky silničního provozu. Rodiče by měli vždy převzít odpovědnost za jejich chování na pozemních komunikacích, a to jak v roli chodců, pasažérů vozidel, tak i jezdců na nejrůznějších odstrkovadlech i koloběžkách.

Víte, kdy si dítě může hrát na silnici?
Otestujte se v kvízu