3 nejlepší dopravní hřiště v ČR

aktualita

Děti jsou naší budoucností, a tak je velmi důležité, aby znaly pravidla silničního provozu. Patří totiž mezi jednu z nejohroženějších skupin účastníků silničního provozu. Dopravní výchova je od roku 2013 čím dál tím více začleňována do školních vzdělávacích programů. Která tři dopravní hřiště jsou nejlepší v České republice?

1. Dětské hřiště v areálu ZŠ Glowackého v Praze

S rozlohou 4500 metrů čtverečních je to jedno z největších dopravních hřišť. Konají se tam lekce dopravní výchovy, o víkendech je zdarma k dispozici občanům Bohnic a obyvatelům Prahy 8.

 

2. Dopravní hřiště Riviéra v Brně

V blízkosti brněnského městského koupaliště Riviéra je od 2. října 2015 k dispozici prostorné a moderní dopravní hřiště. Areál je přístupný školám, rodinám i nejširší veřejnosti. K dispozici je zastřešená část o rozloze 2267 metrů čtverečních a otevřená část o 1200 metrech čtverečních.

 

3. Dopravní hřiště Prosek v Praze

Dopravní hřiště Prosek b Praze je taktéž přístupné školám i veřejnosti. Kromě značek a různých jiných prvků, které mají děti naučit, jak se bezpečně pohybovat jako účastník silničního provozu, zde naleznete model benzínové pumpy, ale i „vozítka“. Je zde k dispozici moderně vybavená učebna a konají se zde i kurzy dopravní výchovy.