Krmíte svoje děti při řízení? Těchto 5 potravin je mohou ohrozit na životě!

aktualita

Vedle smartphonu či tabletu bývá nejúčinnějším způsobem, jak v autě zabavit dítě, jídlo. Pokud však s ratolestí cestujete sami a ve voze už nesedí nikdo další, kdo by na ni dával pozor, dbejte při výběru potravin hlavně na bezpečnost. Nemusíte se ani stát účastníkem dopravní nehody, aby se dítěti jídlo mohlo v autě stát osudným.

1. Lízátko a bonbony

Tyto cukrovinky jsou pro malé děti nebezpečné v jakýchkoliv situacích, nejenom při cestování autem. Tam ale platí za vůbec největší strašáky uvědomělých rodičů, kteří se snaží předejít každé, byť sebemenší nepříjemnosti. Stačí nečekaně prudce zabrzdit a lízátko může ratolesti skončit zapíchnuté v krku. V případě bonbonů se jimi zase může udusit. Do auta rozhodně nepatří!

2. Žvýkačka

Žvýkačka je na tom hodně podobně jako bonbony s lízátkem. Malým dětem by se neměla dávat vůbec, v autě pak už tuplem ne. Ratolest se žvýkačkou může udusit i bez nenadálých dopravních komplikací. Stačí se soustředit na jízdu, na dítě se chvíli nepodívat a neštěstí může být okamžitě na světě.

3. Rohlík

Ať už suchý, nebo obložený, ani rohlík by děti neměly v autě bez pořádného dozoru konzumovat. Špatně rozkousaný rohlík může být příčinou tragédie. Stačí, abyste najeli vozem do výmolu, a ratolest se může začít dusit. Rohlík na cestách jedině na odpočívadlech!

4. Ovoce s peckami

Kapitolou sama o sobě je rozhodně ovoce s peckami. Kromě toho, že by se mělo malým dětem vypeckovávat, rozhodně nepatří do auta. Nejde jenom o vodní meloun nebo třeba hrozny, nebezpečné jsou i plody s velkými peckami jako broskev. Stejně jako u předešlých pokrmů, i u něj hrozí udušení dítěte.

5. Sladkosti s hračkou uvnitř

Děti je sice milují, ale do autosedačky jim je nedávejte. Hrozí, že hračky schované uvnitř spolknou, v horším případě se jejich malými částmi začnou dusit. Místo toho zkuste ratolest zabavit raději plyšovou hračkou.