Den řidiče tramvaje

aktualita

Práce řidiče tramvaje je velice náročná a vyžaduje od zaměstnance maximální míru morální a faktické odpovědnosti, a to nejenom za zdraví a životy přepravovaných cestujících, ale i třeba za hodnotu majetku, který je mu svěřený. Jak vypadá takový den řidiče tramvaje?

Řidiči tramvají musejí být neustále v pohotovosti. Zodpovídají za životy desítek lidí, kteří zase spoléhají na to, že je tramvajáci bezpečně dopraví na místo určení. Vstávají brzy ráno a častokrát se vrací domů až pozdě v noci. Co dělá řidičům během jejich práce největší problém?

 

Lidé. Sebevražední důchodci o holi, bezohlední řidiči apod. - s tím vším se potýkají. „Během dne se nám několikrát stane, že nám cestu zkříží auta a my musíme včas zakročit, aby nedošlo k dopravní nehodě,“ vypraví svůj den tramvajačka Jarka.

 

Tramvajáci nejsou během svého pracovního dne pouze řidiči. Častokrát pomáhají třeba vozíčkářům do soupravy a podobně. Jejich každodenní práce je jistě zajímavá, ale také nebezpečná. Když se den chýlí ke konci a začíná noc, tak se musejí potýkat s bezdomovci nebo opilými cestujícími, a to není vždy příjemné.

 

„Znám případy, kdy šlo řidiči kolegovi o život,“ říká Jarka a dodává, že mnoho lidí si myslí, že práce řidičů tramvaje je nudná a jednotvárná. „Náš pracovní den je ale pokaždé úplně jiný. Potkáváme jiné řidiče, jezdíme různé trasy,“ vyjádřila se ještě.