Co všechno obnáší autoškola

aktualita

Chcete se stát držitelem řidičského průkazu? Pak musíte projít autoškolou. Jak ale začít a co všechno to obnáší?

V první řadě si musíte vybrat autoškolu, která vám nejvíce vyhovuje – ať již jde o dopravní dostupnost či instruktory. Některé jsou levnější, některé dražší, ale obecně se cena pohybuje okolo či mírně nad deset tisíc korun. Když máte vybráno, stačí podat přihlášku a může se jít na věc. Samotný kurz trvá nejčastěji tři měsíce.

 

Jízdy

Každý účastník musí mít ke zkoušce najeto 28 jízd. Každá jízda trvá 45 minut. Úvodní hodiny obnáší vysvětlování, jak vůbec automobil funguje, učí se rozjíždění na rovině a do kopce apod. Když si žák tyto praktiky osvojí, přesouvají se jízdy do centra města, na dálnice atd.

 

Závěrečná zkouška

Je rozdělená do dvou částí:

 

a) teoretická část, skládající se ze zkoušky z pravidel provozu na pozemních komunikacích a zdravotnické přípravy (pro skupiny C1, C1E,  C, C+E, D1, D1E, D, D+E je nutné složit také zkoušku ze znalosti ovládání a údržby vozidel)

Učebnic je na trhu mnoho a naučíte se z nich pravidla o silničním provozu, dopravních značkách, signálech a dalších předpisech. Na stránkách ministerstva vnitra je možné si tyto testy zkoušet pořád dokola a můžete tak vypozorovat, kde děláte nejčastěji chyby.

 

b) praktická část, skládající se ze zkoušky z praktické jízdy – jízdy s komisařem

 

Pokud se vám některá část nepodaří, opakujete pouze ji za menší poplatek.