Jak bojovat proti únavě za volantem

aktualita

Únava za volantem je častým jevem. Zpravidla bychom neměli sedat do auta, pokud cítíme byť jenom lehkou únavu. Za předpokladu, že cestu absolvovat musíte, byste měli dbát následujících rad.

Pravidelné zastávky

Během dlouhé cesty určitě dělejte pravidelné zastávky. Je totiž potřeba občas vystoupit z auta a nadechnout se čerstvého vzduchu. Okysličí se vám mozek a můžete pokračovat v cestě. Klidně se zastavte na benzínové pumpě a obejděte ji kolem dokola. I to může pomoci.

 

Sladkosti dodají energii

Energii vám téměř vždy dodají cukry. Na benzínce si kupte třeba čokoládovou tyčinku a uvidíte, že vám bude hned lépe. Úplně nejlepší je si dát hlavní jídlo, které vás pořádně zasytí a dodá energii na další cesty.

 

Bez kafe ani ránu

Energii vám kromě jídla dodá kofein. Ten obsahuje pochopitelně káva, ale i energy drinky. Sice na vás únava po delší době stejně padne, ale na nějakou chvíli vás kofeinové výrobky zachrání.

 

Dopřejte si diskotéku v autě

Jestli vás něco udrží při životě, je to právě hudba. Hlavně si však nepouštějte relaxační hudbu. Dejte prostor tanečním rytmům. Nejlépe vás proberou třeba latinskoamerické písničky, které vám usnout rozhodně nedovolí. Ba naopak. Bude se vám chtít tančit.

 

Konverzace se spolujezdcem

Není nic horšího během jízdy, než je mlčení. Proto vás probere zejména konverzace se spolujezdcem. I kdyby mělo jít jen o občasné povídání, nedovolí vám to usnout. Pokud začnete klimbat, spolucestující na to rychle upozorní.