5 typů agresivních řidičů

aktualita

V posledních letech na silnicích stále přibývá agresivních řidičů. Za agresivního řidiče se považuje zejména člověk, který nedokáže za volantem řešit v klidu své vnitřní konflikty. V na první pohled banálních situací se chová rizikově pro sebe i pro ostatní. Ve vypjatých chvílích má tendence se ostatním řidičům mstít a ukazovat svoji moc a sílu. Podívejme se na pět nejčastějších typů agresivního řidiče.

1. Nepoučitelný závodník

Tohle je nejpočetnější skupina agresivních řidičů. Lidé, kteří se chtějí co nejrychleji přemístit z jednoho bodu do druhého. Pokud se jim ale nepodaří cíle dosáhnout v jejich adekvátně stanoveném čase, začnou být agresivní a jejich styl řízení začne ohrožovat ostatní řidiče.

 

2. Soupeřící agresor

Svoji cestu si zpestřuje soutěžení s náhodnými řidiči. Tento typ řidiče chce za každou cenu zvítězit. Čím více se mu nedaří, tím je větším rizikem pro ostatní, protože se v něm probouzí narůstající zlost.

 

3. Mstivý agresor

Provokuje ostatní řidiče svým nelogickým chováním. Když se ho například snaží ostatní předjet, naschvál jim v tom zamezuje. V ostatních řidičích se snaží vyvolat agresi a zlost.

 

4. Puntičkář

Řidič posedlý dopravními předpisy. Stačí sebemenší pochybení u ostatních řidičů, kterého si všimne a začne se v něm probouzet agrese z jejich neschopnosti, o které je plně přesvědčen.

 

5. „Vychovávač“

Typ řidiče, který je přesvědčený o tom, že je oprávněný trestat přestupky ostatních řidičů. S takovým řidičem se ostatní dostávají do hodně ostrých konfliktů.