5 největších chyb, které děláme při předjíždění

aktualita

Předjíždění může být velmi nebezpečný manévr. Zvlášť tehdy, pokud řidič, který předjíždí, udělá jednu z následujících pěti chyb.

1. Nekoukání se do zrcátek

Mnoho řidičů naprosto ignoruje své největší parťáky během řízení a těmi jsou jednoznačně zpětná zrcátka. Díky nim dokážete perfektně vyhodnotit situaci, která se za vámi děje. Pokud budete jejich důležitost podceňovat, téměř jistě si říkáte o malér!

 

2. Lepení se na auto před vámi

Tohle je poměrně častý problém. Řidič, který chce předjíždět, se doslova přilepí na auto, které jede před ním. Odtud ale není dostatečný přehled o situaci před námi. Mnohem lepší je si udržet dostatečnou vzdálenost, která zaručuje potřebný výhled a přehled.

 

3. Jedete příliš pomalu

Když předjíždíte, musíte mít stoprocentní jistotu, že pojedete výrazně rychleji než auto před vámi. Je nutné tedy ve vhodný moment pořádně šlápnout na plyn. Pokud v půlce předjíždění zjistíme, že nejedeme dostatečně rychle a vůz před námi nedokážeme předjet a proti nám se navíc řítí auto v protisměru, tak tragédii není úniku.

 

4. Nesledujeme situaci vzadu

Podobná chyba jako chyba číslo jedna. Pokud řidič sleduje pouze auto a situaci vpředu, pak je to problém. To, co se děje za ním, je také nesmírně důležité. Co když někdo za vámi začne také předjíždět a šlápne na plyn více než vy?

 

5. Špatné zhodnocení situace před předjížděným vozidlem

Mnoho řidičů dělá tu chybu, že se příliš fixuje pouze na auto před sebou a vůbec neví, zda je nějaký vůz ještě o pár metrů dál. Sledovat se musí i dění před předjížděným vozidlem!