5 nejnebezpečnějších přechodů v Praze

aktualita

Doprava zejména v Praze může být pro chodce nebezpečná. Mnohdy se musíte rozhlédnout na přechodu i více než dvakrát. Přinášíme vám 5 nejbezpečnějších přechodů, kde byste se měli mít na pozoru.

Dejvice

Evropská je dlouhá ulice, která protíná značnou část Dejvic. Zejména kolem hotelu Diplomat a u parku u Thákurovy ulice je přechodů nebezpečných hned několik. Auta, autobusy i tramvaje zde proudí od rána do večera. Na přechodech v tomto úseku je dobré se opravdu pořádně rozhlédnout a vždycky čekat na zelenou.

 

Smíchov

Další z velmi frekventovaných dopravních uzlů se nachází na Smíchově u stanice metra Anděl, kde se kříží hned několik zastávek tramvají. Mnozí přebíhají přes koleje, což může být v této oblasti velmi nebezpečné, proto vždy zvolte přechod a dbejte opatrnosti.

 

Vinohrady

Vinohradská ulice se line od Národního muzea až k zastávce metra Želivského. Zejména křižovatka u obchodního centra Palác Flóra je neustále plná aut, tramvají, autobusu a pochopitelně i lidí proudících z obchodního centra. Přechodu je zde hned několik, ale než zvládnete přejít, chvíli to vzhledem k provozu trvá, proto buďte trpěliví.

 

Žižkov

Z Vinohrad je to blízko na Žižkov, kde je vzhledem k blízkosti centra provoz také téměř nepřetržitý. Koněvovu ulici lemují postarší domy a auta tam jezdí hned skoro na sobě, chodců je zde také mnoho. Nenechte se zmást chaosem města a vždy čekejte na zelenou, i když to trvá dlouho.

 

Nové Město/Vinohrady

Další oblast, kde je radno se rozhlédnout, se nachází na pomezí Nového Města a Vinohrad. Řeč je o I. P. Pavlova, kde komplikovaná doprava neděsí jen chodce, ale i řidiče. Na složité křižovatce přecházejte s rozvahou, jelikož tam v minulosti došlo už k několika nehodám.