5 nejčastějších chyb řidičů

aktualita

Ukázněným chodcům mohou mnohdy kazit pohodovou cestu řidiči, kteří se nechovají tak, jak by měli. Na silnici občas páchají chyby, které se jim mohou stát osudným. Přinášíme vám 5 nejčastějších chyb řidičů.

Trpělivost růže přináší

Zaseknout se v koloně je samozřejmě nepříjemné, ale pamatujte si jedno. Nic s tím neuděláte. Pokud jste nervák, vozte si s sebou na flashce hudbu či audio knihu nebo poslouchejte rádio. Uvidíte, že vám to zkrátí cestu.

 

Nadávky nic nevyřeší

O řidičích se často říká, že se snadno rozčilí. Sprosté nadávky vám ale cestu neurychlí. Za předpokladu, že před vámi pojede popelářský vůz nebo kamion, musíte se smířit s tím, že do práce zřejmě včas nedojedete. To se holt stává. Přes zavřené okénko navíc druhý řidič nadávky ani neuslyší, tak se na ně vykašlete rovnou.

 

Neparkujte, kde se nemá

Samozřejmě. Když člověk spěchá, má pocit, že není zbytí, ale není to tak úplně pravda. Vždycky můžete zaparkovat na správném místě. V ulicí ale mnohdy vidíme auta zaparkovaná před vjezdem nebo dokonce na přechodu. Tomu se snažte vyvarovat a buďte správnými řidiči.

 

Dodržovat rychlost se vyplácí

Když řidiči spěchají, jezdí občas jako šílenci. Vždy je však potřeba mít na paměti, že dodržovat rychlost je zkrátka nutné. Když ji dodržovat nebudete, nejen že dostanete pokutu, ale můžete přijít i o řidičský průkaz. Nepozornost a přílišná rychlost způsobuje mnoho dopravních nehod.

 

Auto lékárnička jako povinnost

Jako řidič máte povinnost mít v autě auto lékárničku. Kdo jí nemá, může si zadělat na nepříjemnosti. Obsah lékárničky musí být po nějakém čase obměněn či doplněn. Dejte si pozor, ať máte obsah odpovídající předpisům. Zastaralá lékárnička se totiž rovná žádné lékárničce.