5 nejčastějších chyb chodců

aktualita

Nadmíru složité to mají řidiči především v centrech velkých měst, kteří se snaží dodržovat silniční pravidla. Bezproblémovou jízdu jim mnohdy kazí chodci, kteří se občas chovají pěkně neukázněně. Přinášíme vám jejich 5 nejčastějších chyb.

Chodí na červenou

Je naprostým standardem, byť by nemělo být, že chodci přecházejí na červenou. Všichni ale vědí, že přejít mohou až tehdy, kdy na semaforu naskočí barva zelená. Rozhlédnout se a zkonstatovat, že žádné auto nejede zkrátka nestačí, jelikož vždycky se nějaké může vyřítit zpoza rohu. Dopadnout dobře to vždycky nemusí.

 

Zmatkují

Pro řidiče snad není nic horšího než zmatený chodec, který z chodníku najednou skočí na silnici a zase zpět, jelikož zjistí, že se nedá kvůli provozu přejít. Řidič může v tu chvíli přibrzdit, ale také nemusí.

 

Zkracují si cestu, kde se dá

Spousta chodců se snaží zkrátit si cestu, a to i v místech, kde je provoz opravdu rušný. Jakmile vidí, že přejití po silnici ušetří pár metrů, okamžitě jdou mimo přechod. Dělají to tak jen někteří, ale právě ti komplikují řidičům jejich jízdu nejvíc. Přechod má svůj význam a měl by se dodržovat.

 

Nedávají pozor na cestu

Mnoho zejména mladých lidí kouká jen do chytrého telefonu a nedává pozor na cestu. To se jim ale může pekelně vymstít. I když se vám dle sluchu zdá, že široko daleko žádné auto nejede, opak může být pravdou, proto se vždycky dívejte před sebe a ne na obrazovku.

 

Jsou rychlí až příliš

Přecházet se má na zelenou a přes přechod. Přes to nejede vlak. Mnozí ale přecházejí přechod o něco dříve, konkrétně ve chvíli, kdy naskočí červená pro auta. Mezi červenou pro auta a zelenou pro chodce je ale určitá časová prodleva. Počkejte si klidně na zelenou a nehrňte se do silnice, když nemáte.